logo

Tarihlere dikkat! Akyol uyardı…

CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol, partide görev alıp da 01-12 Ekim tarihleri arasında istifa ederek partiye müracaat yapmayanların Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği, İl Genel Meclisi üyeliği gibi makamlara aday adaylıkları geçersiz sayılacaktır dedi.

Akyol, yaptığı açıklamada, partide görev almayıp da CHP’den bu gibi makamlara aday adayı olmak isteyenlerin en geç 01-19 Ekim tarihleri arasında partiye müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.

Parti olarak şuan için seçim çalışmalarının hızlı bir şekilde başladığını ifade eden Akyol, “Parti olarak şuan için seçim çalışmalarımızı hızlandırdık. Aynı zamanda beldelerimizde aday tespit çalışmalarımız devam ediyor. Yine belirtmek istiyorum, partimiz tarafından adayı adayı olmak isteyen arkadaşlarımızın partimizce değerlendirmeye alınması için bu tarihleri geçirmemeleri gerekiyor. Sosyal medya hesabından açıklama yapan arkadaşlarımızın olduğunu duyuyoruz ancak, şuana kadar partimize müracaatlarının olmadığını ayrıca belirtmek isterim” diye konuştu.

Akyol, Çaycuma merkez belediyeyi ve beldeleri de olmak üzere toplam 6 belediyeyi CHP’ye katacaklarından emin olduklarını kaydetti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ