logo

Seçim kaygısı nelere sebep olacak!

Saltukova Havalimanı’na alternatif çözüm olarak geliştirilen offset ILS cihazı inşaatı, Başkan Güneş ile Düz mahalle halkını karşı karşıya getirdi.

Cihazın kurulumu yapılabilmesi için nisan ayında Devlet Hava Meydanları İşletmesi heyeti, Zonguldak Havalimanı’na gelerek incelemelerde bulunmuştu.

Heyet, Aletli İniş Sistemi (ILS) hakkında havalimanında incelemelerde bulunurken cihazın Mayıs ayında faaliyete gireceğini Saltokova Belediye Başkanı Zerrin Güneş’in de aralarında bulunduğu heyete bildirmişti.

Bu cihazın kurulduğu bölgede araç trafiğinin olmaması gerektiği aksi durumda cihazın etkileneceği de yetkililerce Başkan Güneş ve diğer heyete bildirilmişti.

Cihazın kurum inşaatında Saltukova Belediyesi iş makinelerinde yer aldığı alanda Düz mahallesine giden 100 metrelik bir yolun güzergahı değişeceği gerekçesiyle Düz mahalle halkı ayaklandı.

BAŞKAN HABERİM YOK DEDİ

İnşaatın tamamlanma aşamasında Düz mahalle halkı inşaat alanına gelerek 100 metrelik yolun güzergahının değişmemesi için eylem yaptı.

Bu durumu gören Başkan Güneş de eylemem yapılan alana giderek ‘bu yolun kapatılacağından haberim’ yok diyerek eylem yapan mahalle halkına destek verdi.

Düz mahallesi muhtarı da bu durumumda Başkan Güneş’in haberi olduğu ancak seçim kaygısıyla suçu kendisinin üzerine attığını belirtti.

Toplumsal çıkar yararına olan ve cihazın kurulmasıyla yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının rahatlıkla yılın 12 ayı kesintisiz olarak devam etmesini sağlayan bu cihazın faaliyete geçirilip geçirilmeyeceği kamuoyunda merak konusu oldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ