logo

Keçeli, ” tabiri caizse bebeğin yeni doğduğu zamanlar”

Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, 2’cisi düzenlenen “Batı Karadeniz Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı”nı değerlendirmek amaçlı basın toplantısı düzenledi.

Keçeli, toplantıda yaptığı konuşmada, ikincisi düzenlenen fuar için “tabiri caizse bebeğin yeni doğduğu zamanlar” olduğunu söyledi.

Fuarın mutlaka yanlışı, eksiği ve sıkıntısı olmuştur ifadesini kullanan Keçeli,

” Her geçen yıl daha iyiye, daha güzele ve daha profesyonel bir fuara doğru emin adımlarla ilerlememiz gerekiyor. Çaycuma fuarlar kenti olma zorunda ve olma yolunda ilerliyor. İnşallah bu devamlılığı sağlayabiliriz. Bu yıl tarım fuarının üçüncüsünü yapacağız. Yapı dekorasyon ve mobilya fuarının ikincisini bitirdik. Fuar kültürünün ilçemize yerleşmesini başlattığımızı düşünüyorum. İnşallah gelecek yıllarda fuar sayımızın artarak, eski sayımızın daha profesyonelleşerek, daha dolu dolu olma çabası içerisindeyiz. Ülkemizin ekonomik şartları içerisinde fuarımızın iyi geçtiğini düşünüyorum. İkinci fuarımıza rağmen, eksiğiyle, hatasıyla güzel bir fuarı geride bıraktık. Önümüzdeki yıllarda daha güzel ve profesyonel fuarları gerçekleştiririz” diye konuştu.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da ileriki yıllarda gerçekleştirilecek fuarlarda önceki yıllara göre daha iyi olması için çalışacaklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki günlerde  üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık fuarının önceki yıllardan daha iyi olmasını temenni ediyorum. Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen böyle bir sonucun ortaya konmasında, bütün bölge halkının dikkatle altını çizmesini istiyorum. Özellikle fuar dolayısıyla ilçede etkinliğin gerçekleşmesi çok sık görülen bir durum değil. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Özellikle bunun kıymetini bölgemizin iş yapan insanları, üreticileri ve sanayicinin daha çok farkına varması lazım. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz fuarın, önümüzdeki sene çok çok daha katılımcının bölgemizden sahip çıkmasını bekliyorum. Çaycuma olarak Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinin ağırlık merkezi olarak bulunuyoruz. İdari yönden bölünmüş olsak ta, coğrafi yönden her zaman Çaycuma’nın avantajı var. Fuarların başarılı olmasının altında Çaycuma’nın konumunun çok büyük önemi var. Yoksa bir ilçede fuar yapmak ve tutturmak kolay değil. Böyle bir işi hep birlikte yapmaktan büyük gurur ve memnuniyet duyuyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda alt yapı konusunda daha rahat olacağız. Fuarın kalıcı hale gelmesi ve sahiplenilmesi benim en çok istediğim şey. Bölgemizin üreticilerini ve yöneticilerine fuarı sahip çıkmalarını istiyorum.”

Toplantıya Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zekayi Kamitoğlu, Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir,  Çaycuma Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ