logo

Karayılmaz Kendini Tanıttı

AK Parti Çaycuma Belediye Başkan adayı Ahmet Güray Karayılmaz, basın toplantısı düzenleyerek kendini tanıttı.

Otel Perla’da düzenlenen toplantıda konuşan Karayılmaz, Sandıktan çıkana kadar sonuçların hiç kimse tarafından kestirilemeyeceğini söyledi.

“Bizim bir sevdamız var o da Çaycuma” ifadesine yer veren Karayılmaz,

“Çaycuma’da yaşıyoruz, Çaycuma’nın çok daha farklı bir noktaya taşınmasını istiyoruz. Bizleri bu göreve layık gördüler. Layık olacağımı ifade ederek, çok çalışacağız. Sandıktan çıkana kadar sonuçların hiç kimse tarafından kestirilemeyeceği bir gerçektir. Biz inancımızı ortaya koyuyoruz. Her geçen gün üstüne bir şeyler ekleyerek 31 Mart akşamı partimizin, teşkilatımızın ve bütün gönül dostlarımız ile birlikte bu işi göğüsleyeceğimize sonsuz inanıyorum” diye konuştu dedi.

-BURASI BENİM ANAVATANIM

Yıllardır bürokrasinin içerisinde yöneticilik yaptığı bilgisini veren Karayılamaz,

“Ben yıllardır bürokrasinin içerisinde yöneticilik yapıyorum. Bu yöneticiliği kendi ilçemde, kendi bilgim ve görgüm ile birlikte Çaycuma’ya bir şeyler vermek istiyorum. Çaycuma Türkiye içerisinde yaşanılası bir kent, farklı bir ilçe, gerek coğrafyasıyla, gerek sosyal yaşantısıyla. Hem birçok şeye ihtiyacı olan, hem de gelişmeye çok açık olan bir memleket. Burası benim anavatanım, güvenli ortamım. Bu yüzden ben bu sevdamı dile getirdim, bu yola çıkmak istediğimi arz ettim. Seçilirsem bu işi en iyi şekilde yürütürüm diyerek bürokrasiden 6 Kasım itibariyle istifa ettim” diye konuştu.

-SEVDAMIZ GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ YAPMAK

“Hiçbir beklentimiz yok ama derdimiz çok” diyen Karayılmaz,

“ Burası bizim yurdumuz. Çaycuma’nın çocuğu da aynı hizmeti almalı, genci de, kadını da, yaşlısı da yaşamını kolaylaştırıcı bir mekâna sahip olmalı. İşte bu sevdayla yollar yapılır, binalar yapılır, her türlü işi yaparsınız ama insanların gönlünü yapmak, gönül belediyeciliği yapma konusunda bizim bir sevdamız var. Devletin güler yüzünü en güzel şekilde göstermeyi hedefliyoruz. Bu yüzdende ben Çaycuma belediye başkanlığını çok önemsiyorum. Çaycuma’nın gelecek 20’li ve 30’lu yıllarını planlayarak çok ciddi işlerle Çaycuma’yı Türkiye’nin en güzel kentlerinden bir tanesi olarak ülkemizde adı konuşulan, insanların geldiklerinde huzurlu ve mutlu olacağı bir kent hayalimiz var. Bunu inşallah taçlandıracağız.”

Ahmet Güray Karayılmaz Kimdir?

1969 doğumlu. 30 yıllık evli. Bir kız çocuğu var. Eşi matematik öğretmeni. İlkokulu Barbaros ilkokulunda okudu. Ortaokulu ve liseyi Çaycuma lisesinde bitirdi. Lise yıllarının tamamında okuduğu okullarda sportif etkinliklere katkı sağladı. O dönemin beden eğitimi öğretmenleri tarafından büyük takdir gördü. Hacettepe Üniversitesi Maden Meslek Yüksekokulu bölümünü bitirdi. İşletme bölümü okuduktan sonra üçüncü üniversite olarak beden eğitimi bölümünden mezun oldu. O dönemde profesyonel futbol oynadığım için Tokatspor’a transfer oldu. Tokat Gazi Osmanpaşa üniversitesine yatay geçiş yaptı. Burada bu bölümü birincilikle bitirdi. 2000 yılında memleketi Çaycuma’ya döndü.  Burada öğretmenlik yapmaya başladı. Meslek lisesi, Oktay Olcay Yurtbay Anadolu lisesi, Barbaros Kutlutaş ortaokulu ve büyük bir çoğunluğu çok programlı lisede beden eğitimi öğretmeni olarak devam etti. Hep bir ideali vardı, o da Çaycuma’ya bir farklılık katmak. Okçuluğu Çaycuma’ya getirdi.  Voleybol takımını üçüncü lige çıkardı. O dönemin maddi imkânsızlıkları sebebiyle gidemedi. Çaycuma’da 10 yılı aşkın gençlik ve spor müdürlüğü yaptı.

Toplantıda yer alan Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı da

31 Marta yapılacak yerel seçim kararının ardından, yapılan istişareler sonucunda bu göreve Ahmet Güral Karayılmaz’ın layık görüldüğünü belirterek,

“31 Mart seçimi öncelikle ülkemize sonrada Çaycuma’mıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bizler ilçe teşkilatı olarak, kadın kolları, gençlik kolları, mahalle başkanları ve tüm AK Parti’ye gönül vermiş dava arkadaşlarımızla 31 Mart akşamı bu seçimi zaferle göğüsleye bileceğimize inanıyoruz. Bizim en büyük amacımız Ahmet başkanımızla beraber Çaycuma’ya hizmet etmek. Gelişen, ilerleyen Türkiye’ye, Filyos projemiz ile daha da büyüyecek olan Çaycuma’mıza belediye başkanımızla güçlü bir şekilde hizmet vererek zafere ulaşmak.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ