logo

Kantarcı’ya büyük tepki…

Çaycuma Belediyesi tarafından Çay mahallesi Polis evleri mevkiinde uygulamaya konulan yol çalışmasına mahalleli tepki gösterdi.

Belediyenin bu çalışmayı kanunsuz yaptığını iddia eden mahalle sakinleri daha önce 18 uygulaması kapsamında mahkemenin bu uygulamayı durduğunu belirtti.

Belediyenin yol açmak istediği tarlanın sahibi Şenan Korkmaz, kadastronun bu uygulamayı mahkeme kararıyla reddettiğini söyledi.

Ayrıca bu davada mahkeme masraflarını da mahkeme belediyeye yüklediğini ifade eden Korkmaz,

“Mahkemede buna sebebiyet verdiği için belediyeye mahkeme dava ve vekâlet ücretlerinin hepsini yüklemiştir. Fakat sonrasında Belediye tarım orman arazisini imar planından çıkartarak sadece buradaki birkaç parseli ek 18 maddeye sokarak haksız bir şekilde yolu buradan geçirmeye çalışıyorlar.  Alanı daralttıkları için belediye baskısıyla tapu kadastro müdürlüğü de bunu hemen geçirmiş. Bizim buradaki itirazımız daha önceki planda bütün adayı kapsayan imar planı değiştiriliyor ve buna istinaden de mahkeme bunu iptal ediyor ancak daha sonrasında oldubittiye getirilerek üç beş tane parselde düzenleme yapılıp hemen tapu müdürlüğüne gönderip tescil ettirerek buradan yol geçirmeye çalışıyorlar.”

BİZİ YOK SAYIYORLAR

Peki bu kimin yarasıdır diyen Korkmaz,

“Peki, bu kimin yararınadır? Eğer bir yaraya merhem olacaksa Çaycuma’ya bir yararı dokunacaksa bu kararın bu yolun, tabii ki de biz de elimizi taşın altına koyarız ama bizi yok saymaları usulsüzdür. Burada kimin çıkarının gözetildiğinin sorulması gerekiyor. Burada neden sadece üç-beş tane parsel ek 18’e tabi tutuluyor? Neden diğerleri tutulmuyor? Önceden tutuluyordu da şimdi ne değişti peki? Kimin hakları gözetiliyor? Kimlerin çıkarı var bu işlerde. Bize tapunuz şudur parselliniz şu kadardır diye tapu müdürlüğünden herhangi bir bildirim ya da tebliğ gelmedi.

ANNEM BABAM TARLADA ÇALIŞIRKEN KEPÇEYİ GÖNDERMİŞ

Annesi babası tarlada çalışırken belediye çalışanlarının kepçeyi tarlaya sokmak istediklerini anlatan Korkmaz,

“Daha önce bizimle hiçbir görüşme ya da uzlaşma yapılmadan işgüzarlıkla imar şehircilik müdürü gelerek anne ve babama tarlada çalışırken burada çalışmayın kepçeleri getirip yol açacağım demiş. Şu an bizi mağdur ederek yol açmaya çalışıyorlar. Bu uygulama tamamen usulsüz ve kanunsuzdur. Bununla ilgili mahkemeyi de açtık ve şu an durdurma kararı aldırmaya çalışıyoruz. Ve sanki çok büyük bir aciliyeti varmış gibi ekili olan arazimizi ve fidanlarımızı heba etmeye çalışıyorlar. Ve bizim yaşadığımız duygusal ve  psikolojik şiddette buna dahildir. Duyarlı ve saygılı insanlar olduğumuz için bizim ezilmemiz mi gerekiyor. Bu dramı yaşamak zorunda mıyız?”

Babası Şeref Korkmaz ise Kantarcı’ya sitemini belirterek, “Sana oy veren ellerimiz kırılsın” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ