logo

Gıda tarım fuarının üçüncüsü açıldı…

Çaycuma’da bu yıl 3. düzenlenen “Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı”nın açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, fuarların nedenli önemli olduğunu anlatmaya gerek duymadığını ve katkıda bulunan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar da açılışta yaptığı konuşmada, “Temel problem köyde ben işimi yapacağım diyene kız vermiyorlar, biz bunu aşmamız lazım çağ bunu aştı, şehrimizde 380 köy var. Tarıma geri dönüş ve insanların toprakla buluşturulması en önemli görevlerimiz den biri” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Ahmet Çınar, Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve protokol ile birlikle fuarının açılışını gerçekleşti. Yapılan açılışın ardından protokol ve ziyaretçiler fuarı gezdiler.

Açılış törenine, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı yöneticileri, Sektör temsilcileri, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Fuarının  amacı, sektör temsilcileri, kamu kurumları ve ilgili diğer tüm paydaşları bir araya getiren bir platform olma özelliğine sahip olan fuarın önceki yıllarda olduğu gibi bölgeye canlılık kazandırması hedefleniyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ