logo

Gazeteci Kubilay Kalaycı yazdı…

Bölgemiz memleketimiz adına hayırlı olması dileklerimle Bölgenin yeni yayın organından hepinize selam olsun.

Uzun süre sizden ayrı kaldık, birileri tarafından da yalnız bırakıldık. Ancak dostlarımızla var olduk bu günlere kavuştuk selam olsun.

Evet sevgili hemşehrilerim ilk yazılar zor olur. O nedenle ben yakın tarihli gözlemlerimle bugün başlamak istedim.

Bilindiği gibi Vadi için yakın geçmişte siyaset adına büyük gelişmeler oldu. AKP iktidarında Vadiden Çaycuma’mız dan ilk adayımızı Ankara’ya gönderdik.  Ahmet Çolakoğlu bizim adımıza gurur oldu.

Bir türlü Çaycuma’mız AKP nin yükünü çekmesine rağmen Zonguldak karşısında rütbe alamamıştı. Sayın milletvekili Çolakoğlu işte bunu başardı.

Kim ne derse desin Çolakoğlu bunu hakketti. İlçe yönetiminde tüm kademelerde çalıştı. İlçe Başkanlığında, Ak partinin salladığı dönemde yalnız kaldı ama bırakmadı. Doğru ve zamanında siyasi hamlelerle genç yaşına rağmen elde ettiği tecrübesini de katarak Zonguldak’ın gözdesi oldu.

Bundan sonra ne olur ne gider bilemeyiz ancak ben kendi hislerime ve analizlerime güvenirim Çolakoğu çok büyük hata yapmazsa, biz onu yalnız bırakmazsak daha uzun süre AK parti ile yola devam eder.

Bunları söylemem, onu övmem sakın yanlış anlaşılmasın bilen bilir ben Çaycuma Milliyetçisiyimdir Bölge adına yapılan hatalarda asla affetmem sesimi duyururum, karşımda inandırıcı bir cevap olmazsa duyurturum bu da biline.

Sonra CHP ye gelelim.

Adayımız vardı Umut Başoğlu. O da Çolakoğlu ile siyasette aynı mücadeleyi veren bir isimdir. Zonguldak da CHP dendiğinde Umut Başoğlu gündemde bunu kimse inkar etmesin. Başoğlu da siyasete en alttan başlamış bir isim. CHP nin Çaycuma da yetiştirdiği ender siyasetçilerinden, öyle ki bu gün her hangi resmi görevi olmasa da Vadide güven veren, siyaseten çok güçlü sevilen, sayılan bir isim.

Zaman zaman bazı konular yüzünden geçmişte kendisiyle atıştık, çarpıştık. Benim heyecanım dediğim gibi Çaycuma sevdası kişisel husumetler bende olmaz. Başoğlu ile de sıkıntılarımız o dönemde ona ulaşamam dı. O nu başkaları yanlış yöne sevk ettiler. Bizim çığırmamız buydu.

Şimdi Bunu da bir yere not alın Başoğlu siyasette mutlaka istediği ve bizim istediğimiz noktaya gelecektir.

Bu iki farklı partideki iki genç siyasetçimizin durumu kısaca buyken bu siyasi partilerin yöneticileri ve Belediye Başkanları şimdi siz okuyun

   Bakın Zonguldak Milletvekilleri adaylarını nasıl belirler.Çaycuma da onlara yönelik tehlike olacakları nasıl silerler.

Bu benim analizim. Geçmişi hatırlayın. En görünen örnek ile başlayalım: AKP de vadi adayı 3 olursa CHP de 2 olur. AKP de2 olursa CHP de 3 olur. Yani kurnazlar bizimkilerle başka konuşup Ankara da bu tezgahla bizi elerler.  O sıra bizimkiler ağızlarına çalınan bir parmak balla birbirlerini yerler. İşte biz hep bunu anlatmaya çalışırken de bizimkiler(sizler)  Zonguldak havasıyla bizleri hiç dikkate almazlar.

Arkadaşlar beni o dönemde takip edenler bilir. Geçmişte iddia etmiştim. Sayın Milletvekilimiz Ali İhsan Köktürk zamanı, Sayın eski Bakanımız Meclis Başkanımız Köksal Toptanın Zonguldak siyasetçilerin oyunlarıyla  CHP listesini hazırladığına, inandığıma dikkat çekmiştim.

Şimdi yine bu iddiam var. Zonguldak siyasetçileri  bizim Vadinin siyasetçilerini  Ankara da satıyorlar. Hatta Vadi bürokratları da bu şekil de  atanıyor. Söz sahibi değiliz.

Dikkat edin,  diğer siyasi partilerde de bu dengeyi kurduruyorlar. Son seçimlerde diğer siyasi partilerin bir ve ikinci sıralarına bakın yeter.

Halbuki benim bıyığımda var ama bir türlü dinlenmiyorum.

Şimdi de aynı durum Bu seferde AK partiden adayımız var CHP den yok. Seçimlerde gazeteci değildim. Aynı oyunu gördüğümde üzüldüm. Yine bir dolu bir boştu. Kısaca demem o ki  Bu şekilde yıllar içinde çok siyasetçimiz, bürokratımız, genç yöneticilerimiz ortadan kayboldu gitti. O zaman gençlere ve elimizdekilere sahip çıkalım. Ne diyeyim?

İşte bu nedenlerle küçücük boyumuzla ,elimizden geldiğince biz varız, Düşünün, bu oyunu bozalım beyler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Gazeteci Kubilay Kalaycı yazdı…” için 1 yorum

  1. Ersin Aksoy : diyor ki:

    Hos geldin
    Sayin kalayci.