logo

Cengiz Bank aday adaylığını açıkladı…

İl Başkanı Hakkı Güney, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Umut Başoğlu, CHP Ereğli Belediye başkan aday adayı Halil Posbıyık ve çok sayıda il genel meclisi üye ve partililerin desteğini alan Cengiz Bank Kozlu ilce teşkilatında Kozlu Belediye Baskanlığı’na aday adaylığını resmen ilan etti.

Bank istifa ettikten sonra adaylığını ilan etmek için CHP Kozlu İlçe Binasında bir basıl toplantısı düzenledi. Bank toplantıda:

“Dostlarım, Konuşmama başlarken sizlere öncelikle kısaca özgeçmişimden bahsetmek istiyorum.

20.05.1960 tarihinde, Kozlu ilçemizin 19 Mayıs Mahallesinde doğdum. İl orta ve lise öğrenimimi Kozlu da tamamladım. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldum.1984-2008 yılları arasında Karaelmas Vergi Dairesi Müdürlüğünde gelir uzmanı olarak çalıştım. 15.01.2008 Tarihinde siyasete atılmak üzere emekli oldum. 20.01.2008 tarihinde CHP’ye üye oldum 2009 Yerel seçimlerinde Kozlu belediye başkanlığına aday adayı olarak başvuruda bulundum. Son iki adaydan biri olma başarısını gösterdim. Ancak aday olamadım. Daha sonra 2010 yılında CHP İl Yönetim Kurulu üyesi oldum. İki yıl boyunca örgütlerden sorumlu il başkan yardımcısı 15 gün süre ile de il başkan vekilliği yaptım. 05.12.2015 tarihinde yapılan 1. Olağan Kozlu ilçe başkanlığı kongresinde seçimi kazanarak CHP Kozlu İlçe Başkanı oldum. 10.12.2017 tarihinde yapılan 2. Olağan kongrede de güven tazeleyerek görevime devam ettim. Siyasi faaliyetlerim dışında çeşitli sivil toplum kuruluşlarından Zonguldak A.S.K.F’de 2 dönemdir başkan yardımcılığı, İhsaniye Spor’ da kulüp başkanlığı ve Kozlu sporda as başkanlık görevlerinde bulundum. Evliyim bir kız çocuğum var.

Sizlerin de bildiği gibi iki dönemdir Kozlu ilçe başkanlığı görevimi yerine getirirken, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde partimizden Kozlu Belediye Başkanlığı için aday adayı olmak üzere 12.10.2018 Cuma günü görevimden istifa ettim.

Artık Kozlu’ya sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile hizmet etme zamanı geldi.

“Çok değerli Cumhuriyet Halk Partililer, yoldaşlarım, arkadaşlarım, kardeşlerim; doğduğum, büyüdüğüm ve yaşadığım Kozlu ilçemizin çok kıymetli sakinleri, Ben bugün sizlerin huzurunda 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Kozlu İlçemiz Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğumu açıklamaktan büyük onur duyuyorum. Benim dışımda aday adayı olacak bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Aday olmam halinde kendime ve sizlere olan inancımla belediye başkanlığı seçimini çok rahat kazanacağımıza inanıyorum. Yoldaşlarım, sizlerden rica ediyorum. Gelin bu seçimlerde her zamankinden daha çok hep beraber olalım. Birbirimize destek olalım. Dostlarım Birbirimizi sevelim, sevmeyi öğrenelim. Geçmişe sünger çekerek geleceğe odaklanalım. Artık Kozlu’da AKP iktidarına son vermeliyiz. Kozlu halkı CHP iktidarını özledi. Sosyal demokrat belediyeciliği özledi. Artık Kozlu’ya sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile hizmet etme zamanı geldi.

Çok değerli Kozlulu kardeşlerim; CHP’den aday adayı olabilecek birçok kişinin olduğuna inanıyorum. CHP Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partidir. Kadroları zengindir. Birikimlidir ve ilkelidir. Açıkça ifade ediyorum ki, genel merkezimizin belirlediği yöntem ne olursa olsun, aday adayı olacak arkadaşlarımla demokratik bir şekilde yarışacağım. Sonuç ne olursa olsun partimin yetkili organlarının alacağı karara saygı duyacağım.”

Ülkemizi çağ dışı bir karanlığa çekmek isteyen güçlere karşı ortak bir kavgamız var

 

“Değerli arkadaşlarım; sizlere baktığımda, gözlerinizdeki ışıltıyı, yüreğinizdeki sıcaklığı hissedince doğru yerde ve doğru insanlarla olduğumun bir kez daha farkına vardım. Hepimizin yüreğindeki sevda aynı. Her yürek aynı tempoyla, aynı güçle çarpıyor. Cumhuriyete olan sarsılmaz inanç ve bağlılıkla Kozlu’muza, Zonguldak’ımıza ve ülkemize olan sevdayla, hizmet aşkıyla yanıyor yüreklerimiz. Bu seçimlerde yeni bir kader çizgisi çizilecek. Ülkemizi çağ dışı bir karanlığa çekmek isteyen güçlere karşı ortak bir kavgamız var. Ülkesi için memleketi için yollara düşebilen, bu ülke sandığınız gibi yalnız değil diyen insanların kavgasıdır bu.”

“Gün kişisel hesapların günü değil. Gün geçmiş kırgınlıkların, farklılıkların günü değil. Gün yaşadıklarımızın farkında olma günü. Gün layık olmadıklarımıza dur demek için kenetlenme günü.

Gün cumhuriyete ve ülkeye sahip çıkma günü.”

“Kozlu’ya ve Zonguldak’a bu güzel ülkemize birlikte el ele, gönül gönüle hep birlikte sahip çıkacağımızı, bu ülkenin sahipsiz olmadığını haykırmak üzere bir aradayız. Biz buraya dağa taşa sevdamızı yazmaya, bu sevdayla belediye başkanlığı seçimlerinde hayati bir destan yazmak için bir araya geldik. Bu kadar değil. Bize dayatılan karanlık kafalara Kozlu layık değil. Zonguldak layık değil. Bu ülke layık değil. Ben, Cumhuriyetin aydınlık yüzü Kozlu Halkı’nın ülkesine ve cumhuriyetine her zaman olduğu gibi sahip çıkacağına inanıyorum. Ancak, çok çalışmamız lazım. Değerli dostlarım.

Hep birlikte gecemizi gündüzümüze katmaya, Çalmadık kapı, ulaşılmadık bir karış yer kalmazcasına çılgınca, yorulmadan, gönüllerimizde yüklü sevdadan aldığımız güçle, koşturacağımız, Yorulacağımız ama sonunda mutlaka kazanacağımız kavgaya benimle birlikte var mısınız?

Çok değerli yoldaşlarım, Kozlu Belediye Başkanlığı’na aday adaylığımı açıkladığım bu çok önemli günde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ