logo

Çaycuma’da ilk kadın aday adayı müracaatını yaptı…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Filyos Belde Belediye Başkanlığı için Zeynep Ünal, aday adaylık başvurusunda bulundu.

CHP Çaycuma İlçe Başkanlığında, İlçe Başkanı Tuncay Akyol ve partililer ile bir araya gelerek aday adaylık başvurusunu yapan Zeynep Ünal, “ Filyos beldesinde betonlaşmanın önüne geçmek için belediye başkanlığına aday adayıyım” dedi.

Ben Filyos çocuğuyum, Filyos kızıyım, Filyos’ta doğdum ve orada büyüdüm diyen aday adayı Zeynep Ünal, şu ifadelere yer verdi:

“Yanlış gidişe dur demek için bu işe soyunmak zorunda kaldım. Çünkü benim için Filyos bir aşk, bir sevda. Ben Filyos’a çok şey borçluyum. Gerek deneyimim gerekse eğitimim ile Filyos belediye başkanlığı görevine layığıyla getireceğime inandığımdan, “Türkiye’nin birleştirici gücü” CHP’den Filyos Belediye başkanlığına talip oldum.

Partim tarafından uygun görüldüğü ve Filyos halkınca tarafıma bu görev verildiği takdirde, beldemize ve partimizi genç bir kadro ile en iyi şekilde temsil etmeye hazır olduğumu belirtirim.”

İlçe Başkanı Tuncay Akyol da aday adalığı sürecinin devam ettiğini ifade ederek,

“31 Mart’a 2019 ‘da yapılacak olan yerel seçimler için aday adaylık sürecimiz devam etmektedir. Filyos beldesinden bir kadın adayın başvuru yapması beni çok memnun etti. Partimiz açısından bu bir kazançtır. Zeynep hanıma teşekkür ediyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ