logo

Başkent Zonguldaklılar Derneği kuruldu…

Merkezi Ankara’da bulunan Başkent Zonguldaklılar derneği faaliyetlerine başladı.
Dernek Başkanı Tuncay Gençer bir dizi ziyaretler yaptığını söyleyerek şöyle dedi;İlk ziyaretimizi ÖSYM Başkanına hayırlı olsun diyerek başladık.
Cumhuriyetimizin ilk kenti; kara elmas diyarı, yeşilin-mavinin ve siyahın merkezi; kömür kentlilerin otağı Zonguldakımızın, Başkent Ankara’da her alanda tanıtımı, temsili, kalkınması ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerinin yeniden canlandırılarak gelecek nesillere aktarılması adına gönüllü 7 kurucu üye tarafından, BAŞKENT ZONGULDAKLILAR DERNEĞİ, Ankara’da kurulmuştur.

Dernek ilk günden itibaren yoğun şekilde faaliyetlere başlamış, ilk olarak başkanlığını Zonguldaklı Kazım ERGUN’un yaptığı Türkiye Emekliler Derneğine ziyaret gerçekleştirmiştir. Ziyarette, ülkemizde en çok emeklinin bulunduğu Zongudak’ımızın kalkınması adına yapılacak ar/ge çalışmaları, yatırım projeleri, ilimizin kültürel anlamda tanıtımı ve ilimizde yaşayan emeklilere yönelik özlük haklarının artırılması adına görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Baskent Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Baskan: Tuncay GENÇER Genel Başkan Yardimcisi: Yaşar OKUR Genel Başkan Yardimcisi: Özer İNCEGÜL Genel Sekreter: Rıza CEYLAN Genel Sayman: Atay SAĞTEKİN Yönetim Kurulu üyesi: Erdoğan Kahveci Yönetim Kurulu üyesi: Yılmaz ILGIN

Share
#

SENDE YORUM YAZ