logo

Akyol, “Bu durum bizi kaygılandırıyor”

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), CHP Saltukova Belediye Başkan adayı Alim Genç’in iş yerine “sigortasız işçi çalıştırıyor” gerekçesiyle baskın düzenledi.

Alınan bilgiye göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) jandarma ekiplerinin eşliğinde Saltukova beldesinde faaliyet gösteren CHP adayı Alim Genç’e ait iş yerine gitti. Ekipler, denetimi mesai saatleri dışında gerçekleştirdiği için kapalı olan iş yerine giremedi.

Bunun üzerine ekipler, denetim yapmak istedikleri Genç’e ait iş yerinin açılması için Genç’e haber verdi.

Açılan iş yerinde bir müddet evrakları inceleyen ekipler, şikayete konu olan suça rastlamadıkları için iş yerini terk etti.

Bunun üzerine CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol, Genç’e yapılanan bu denetimin art niyetli bir tutum olduğunu söyledi.

Akyol, gazetecilere yaptığı açıklamada, sigortasız işçi denetimi, mesai saatleri dışında değil, işçinin olduğu mesai saatleri içinde olur dedi.

“Devletimiz elbette ki görevini yapacak ama, bu gibi durumlar bizi kaygılandırıyor” diyen Akyol, “Sigortasız işçi çalıştırıyor gerekçesiyle adayımızın iş yerine gece saatlerinde  yapılan bu denetimi biz art niyetli olarak değerlendiriyoruz. Sonuç itibarıyla adayımızın iş yerinde iddia edilen herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadığını da gördük. Bu gibi durumlardan endişe duyuyoruz” diye konuştu.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ