logo

Seçim kulislerinde seçimi Alim Genç’in önde tamamlayacağı konuşulmaya başlandı bile. Alim Genç, kalabalık ve dinamik ekibi ile beldede yaptığı seçim gezisinde  gencinden yaşlısına herkesin ilgi odağı oldu…

Belde de yapılan seçim gezilerinde çarşı esnafı, pazar yerinin tren yolunun arkasına taşınması ile çarşı içinde alışveriş kalabalığının olmadığını ve müşteri kaybına uğradıklarını dile getirdi. Kendisi de esnaf arkadaşları gibi bu konuda mağdur olduğunu anlatan Alim Genç, çarşı içinin yeniden canlanması için elinden geleni yapacağını, Saltukova da esnaf dayanışmasını arttırmak için esnaf kooperatifi kuracağını söyledi.

Alim Genç; “Köylü pazarındaki esnafı ziyaret ederken ürünlerini tek bir pazarda satamadıklarını, ürettiklerini satmak için dış pazarlara gitmek zorunda kaldıklarına dair şikayetlerini dinledim. Bu sebeple ikinci bir pazar günü uygulaması Saltukova’nın ihtiyacı haline gelmiştir. Biz bunu gerçekleştireceğiz. Halkımız ürünlerini uzaklara gitmeden yol masrafı çekmeden satacak, yine kendi komşularının desteği ile kazancını arttıracaktır” dedi.

En büyük desteği kendi gibi esnaf arkadaşlarından gören Cumhuriyet Halk Partisi Saltukova Belediye Başkan adayı Alim Genç, belediye meclis üyesi adayları ve partililerle  birlikte geçtiğimiz pazartesi günü esnaf ziyaretlerine çıktı. İlk ziyaretini pazar yerine gerçekleştiren Genç, pazarcı esnafı ve halkla kucaklaşıp muhabbet etti.

Halkın ve pazarcının sıkıntılarını dinleyen Genç,  pazarcı esnafı ve halk tarafından çok sıcak karşılandı….

Daha sonraki ziyaretlerini Saltukova çarşı esnafına gerçekleştiren Genç, yıllardır beraber esnaflık yaptığı çarşı esnaf arkadaşlarından da büyük ilgi gördü.

Genç, ekibiyle birlikte gezilerini sürdürmeye devam edeceklerini ve Saltukova’nın  geleceğini  inşa edecek olanların yine Saltukova nın öz evlatları olduğu söyledi. (Haber/Sidar Arslan)

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ