logo

SUNİ SİYASET


Kubilay Kalayci
caycumali667@hotmail.com

Çaycuma da siyasetin nabzı suni teneffüsle atmaya başladı. Hangi ortama gitsek aday kim aday kim merakı var. Ama siyaset yapmada kimse yok. Vallahi bizde adayları merak ediyoruz.  Ancak aldığım hislere, elimizdeki isimlere göre ben bu hafta Çaycuma adına kısa bir analiz yapmak istiyorum.

İlk önce AKP de ortaya atılan isimlere şöyle kısaca bakalım.

AKP  de Bünyamin Bostancı, Ülkü Cengiz, Mithat Gülşen, Ahmet Karayılmaz, Ahmet Ali Başören ve son olarak da İlçe Başkanı Veysel Doğancı aday adaylıklarında konuşulan isimler.

Ancak net bir isim yok. Milletvekilimiz Çolakoğlu, başka sürprizleri İlçeye taşır mı? Yada bu isimlerden biriyle göle maya çalar mı? Bunu zaman gösterecek.

AKP demişken sayın vekilimize bire bir ileteceğim. Ama ilettiğimin kanıtı olsun diye buraya da not etmiş oluyorum. Söz gider yazı kalır misali.

    Sayın Vekilim Ak Parti’ de İlçe yönetimi aday kim olursa olsun 2019 Mart seçimleri için hiç de parlak değil. Bazıları siyasete değil  maddi manevi ranta gelmişler. Çaycuma ile ilişkileri yok. Seçim ekip işi bu şekilde giderse iş zor. Haberin ola..

Daha derin gireceğiz meselelere ama benim  bu haftaki gözlemim ve tavsiyem  Sayın Çolakoğlu, Belediye Başkanı adayından önce ivedi şekilde İlçe yönetimine bir çözüm bulmalı.

CHP ye gelince Bölgenin Vasıflı Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, o kadarda rahat değil. Büyük maça çıkabilmesi için ilk önce takımından sıyrılması gerekir.  CHP deki görüntüye bakarsak Vasıflı Belediye Başkanımız henüz kendi takımından çıkmış durumda değil.

İlçe de bazı kesim (sosyal medya) Başkan Kantarcı’nın yıkılmayacağını  düşünse de ben geçen seçimleri hatırlatırım. Eski Belediye Başkanı Mithat Gülşen, yıkılamaz söylemlerini de dinlemiştik derim.

Bu siyaset sonuçta bir yarış. Hizmetler takdir edilir. Zaten Belediye Başkanları bunu neden  mesele yaparlar anlamışta değilim. Halbuki  işleri bu. Bizim vergilerimizle bize refah bir yaşam sağlamak…

Siz kendinizi övmeyin, face adamlarla bu işler olmaz. Parayı cebinizden mi veriyorsunuz da bu hizmetleri seçimlerde “HALK BENİ İSTİYOR”  diyerek örtülü bir şekil de vatandaşın kafasına kakıyorsunuz?

Halk takdir eder merak edilmesin.

Ana konuya döneyim. Belediye Başkanı Kantarcı’da yalan yok bir rehavet var. İşte tam bu noktada da CHP ilçe örgütüne geçmiş de onunla beraber yola çıkanlara yaptıkları görülüyor. Konu uzamasın .

Şimdi düşünülmesi gereken konu şu; Bu kadar hizmet yaptı,onu yaptı, bunu yaptı diye övülen KANTARCI nasıl olur da kendi takımında istenmiyor?

Seçimi bu soru çözecek.

  Bu kadar vasıflı olan bir Başkan neden CHP siyasetinde, Çaycuma siyasetinde  yer alamıyor?

CHP büyük ve köklü bir parti sürprizler var.

Bizi takip edin .

İlerleyen günlerde ele alıp sizi aydınlatacağız. Bildiklerimiz, duyduklarımız, gördüklerimiz şimdilik bizde kalsın.

MHP ve İYİ Parti’de yöneticiler Ak Parti ve CHP’yi gözlemliyorlar. Onların hamlelerine göre  müdahale edecekler sanırım.

Not: Yüksek tirajlı tüm bölgede dağıtımını planladığımız GAZETEMİZ yakında yayında olacağından sitemizde bazı aksaklıklar oluyor. Hepinizden özür dileriz.

Share
664 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Gazeteci Taşkın Uçar yazdı…

  11 Kasım 2018 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  ANKET YOKLAMALARINDA ALİM GENÇ İSMİ AÇIK ARA ÖNDE GİDİYOR CHP camiası yıllardır Saltukova beldesinde yıkım mühendisleri kara tren solcuları sebebiyle dramatik dönemler yaşadı. Yani partiye yas tutturacak içten çökertecek düşmanı içindeydi. İşte bu yüzden Ak parti adayı, CHP adayını hesaba katmaz, camiasını idman topu görürdü. CHP bu dönemde, aday totosu oynayacak, gebede kalacak, beşik kertmesi olacak gibi çirkin söylemler parti değerleri ile örtüşmeyen tutumlardır, cehaletin her türlü kötülüğüdür. CHP bu dönem şampiyon olma erginliğinin ...
 • Gazeteci Hüseyin Tıraş yazdı…

  19 Ekim 2018 Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  CHP 2019 yerel seçimlerine tüm Zonguldak’ta çok iddialı adaylarla girmeye hazırlanırken Çaycuma CHP aday konusunda hiç şüphesiz en gergin süreci yaşıyor... Gerçi çok yadırgamamak lazım 2014 yılında da aynı süreçleri yaşamıştı! CHP hemen hemen tüm ilçelerde adaylarının neredeyse tamamına yakınını bulmuşken belediyesi olan Çaycuma’da mevcut Belediye Başkanı Bülent Kantarcı'nın şartlarıyla cebelleşiyor... Alaplı'da mevcut Belediye Başkanı Nuri Tekin, Ereğli eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kozlu CHP İlçe Başkanlığı'ndan istifa ederek...
 • Gazeteci Kubilay Kalaycı yazdı…

  15 Ekim 2018 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  İlçemizde siyasi partilerin aday adayları yavaş yavaş gündeme gelmeye başladı. Ak Parti'de dolaşan isim sayısı fazla ama henüz şudur denilebilecek bir aday çıkmadı. Sayın Ak Parti Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu, izlemede ayrıca ilçeyi takipte! Yalnız, siyaset öyle bir şey ki herkes sevdiği kişinin ismini gündeme taşıyor gibi gözüküyor ancak bu günlerde sevdiği kişiyi değil de şu dakikalarda kuyusunu kazdığı kişiyi öne atıyor. Vel hasıl kelam herkes kendine göre bir yol tutturmuş gidiyor. Evet bu bir gerçek... Siyaset böyle bir şey işt...
 • Gazeteci Kubilay Kalaycı, yazdı…

  11 Ekim 2018 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Geçtiğimiz hafta siyasi partilerin genel merkezleri Mart 2019 yerel seçimler için start verdi. Parti Genel Başkanları yerel seçimlerde aday olacakların profillerini de şekillendirdi. Bu profil hepinizde takdir edersinizki seçimlere kadar halkın istediği şekillerdir... Kravatsız, cana yakın, halkın içinden, doğru, dürüst, açık, şeffaf vb… Kısaca her zamanki söylem profilleri. Ne hikmetse bizde böyle adayları isteriz ve seçeriz!  Bu nedenle bu profiller doğrultusunda düzgünce seçeriz ancak onları  koltuk değiştirir. Yani adaylar temiz ge...