logo

KURAN KURSLARINA ÜCRETSİZ 2 TON MEYVE

Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Politikalar Birim Başkanı Rüştü Amil, Çaycuma ve beldelerinde faaliyet gösteren kuran kurslarına ücretsiz meyve dağıtacak.

Çaycuma Müftülüğü’nde Vadi Türk gazetesi muhabiriyle karşılaşan Amil, yaptığı açıklamada, zaman zaman bu gibi hayırların gerek ailesi gerekse kendisi tarafından her zaman yapıldığını söyledi.

Konunun haberleştirilmesine pek sıcak bakmasa da muhabirin ısrarı üzerine sorulara yanıt veren Amil, imkanlar çerçevesinde hayır yapmanın bir insanlık görevi olduğunu belirterek;

” Ben Rüştü Amil olarak bu gibi durumların haberleştirilmesine pek sıcak bakmıyorum. Çünkü yapılan bu gibi iyiliklerin ve yardımların gizli kalmasını düşünenlerdenim. Mademki haberiniz oldu, bunu ilk ağızdan benden duymanızı uygun görürüm. İmkanı olan insanların birtakım kurum ve kuruluşlara bu tür yardımlarda bulunması bence güzel bir davranış” dedi.

Amil, Çaycuma Müftülüğü’nün belirlediği Kur-an kursları olmak üzere bir çok adrese tam 2 ton civarında meyveyi ulaştıracaklarını kaydetti.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ