logo

Dilekçe verip iptalini isteyecekler…

Çaycuma’ya bağlı bayrak tepe olarak bilinen alanda Çaycuma belediyesince yapılan 18 uygulamasına (parselasyon) mahalleli tepki gösterdi.
Belediyenin bu uygulamayı ne zaman ne şekilde yaptığına ilişkin herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını belirten mahalleli, uygulamanın olacağına ilişkin kendilerine hiçbir tebligatın gelmediğini iddia etti.
Mahalle kahvehanesinde toplanan grubun adına konuşan Erhan Kılınç, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın belediyenin yetkilerini kullanarak birçok kişinin bu yollarla canını yaktığını ileri sürdü.
Kendi evinin yakınında bulunan arazisine başka bir hissedarı ortak ederek belediyenin adeta tarla katliamı yaptığını ifade eden Kılınç,
“Benim avlumun-evimin arkasını başka bir hisse sahibine vermiş. Çoğu arkadaşımızın yeri böyle. Bu can yakıyor. Herkesin canını yakıyor. Biz bundan bir şey istemiyoruz. Bize ‘köy hayatı yaşıyorsunuz’ dedi. Biz köy hayatı yaşamıyoruz. Bize ait olan Bayrak tepeyi komple boşaltmış. Biz atamızdan, dedemizden kalan yerlerimizi kimsenin keyfi uygulamasına peşkeş çektirmeyeceğiz. Arkadaş bize ne oy için gel, nede ziyarete gel” diyerek tepki gösterdi.
BU UYGULAMADAN KİMSENİN HABERİ OLMADI
“Bu uygulama yapılmadan önce arazi sahiplerine bilgi verilmemesinin altında başka şeyler mi yatır?” diyen Kılınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çaycuma Belediyesi bize ait olan arazileri 18 uygulaması kapsamında parsellemiş. Bu durumdan ne bizim haberimiz var, nede diğer arazi sahipleri arkadaşlarımızın. Babamda başka bir konudan ötürü belediyeye gidiyor ve bunu belediyede tesadüfen görüyor. Bizde hemen belediyeye giderek durumun akıbetini öğrenmek istedik. Meğer yangından mal kaçırır gibi onun arazisini ona, diğerininki bir başkasına derken arazilerimizi adeta panayıra çevirmiş” dedi.
ARAZİLERİMİZ PARAMPARÇA
Kendilerine ait olan 6 parsele gelişi güzel müşterekler soktuğunu anlatan Kılınç,
“Bize ait olan 6 parsele kafasına göre müşterek sokmuş ve bize 2 parsel kalmış. Aynı şekilde diğer mahalleliye ait arazilerin yüzde 36’lara varan kesintilerini yapmış. Birde işin içine yol girince yüzde 40’lara varan kesintilerle arazilerimiz param parça olmuş.
Bunun üzerine biz de muhtarımızı çağırdık ve derdimizi anlattık. O da bize başkanla görüştüğünü ve bize selam gönderdiğini söyledi. Bizi belediye meclis toplantısına çağırmış. Bizde mahalleden 20 kişiye yakın arkadaşla çıkıp belediyeye gittik. Orada bizi yarım saat bekletti. Sonrasında ise belediyede imardan sorumlu bir memurunu göndererek imarın faydalarını anlattırdı. Bizde gönderdiği memura yine sorunlarımızı anlatarak bu durumun düzeltilmesini istedik” diye konuştu.
Kılınç, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı oy için mahallede görmek istemediklerini sözlerine ekledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ