logo

Çaycumalı Dilek Koç, sağlığına kavuşmak için yardım bekliyor…

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde yaşayan ve ilik kanseri teşhisi konulan 46 yaşındaki Dilek Koç, sağlığına kavuşmak için ilik bulunmasını bekliyor.

Yaklaşık 5 yıl önce damak kanserine yakalanan ve tedavisi sırasında ilik kanseri olduğunu öğrenen Koç, eşi Yücel Koç’un desteğiyle 4 yıldır ilik nakli için kök hücre arıyor.

Dilek Koç, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 yıl önce damakta oluşan yara sonucunda kanser olduğunu öğrendiğini söyledi.

Ağzının içinden sıvı ve yaralardan alınan parçaların patolojiye gönderildiğini anlatan Koç, şöyle devam etti:

“Ankara’dan gelen sonuçta kanser olduğumu öğrendim. Bu süreçte tedaviye başladım. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne gittim. 2014’te ameliyat oldum. Damak içinden tümör alındı. 30 günlük ışın tedavisi geçirdim. Işın tedavisinin ardından geçirdiğim ameliyattan sonra da ilik kanseri olduğum ortaya çıktı.” diye konuştu.

4 yıldır sıvı gıdalarla beslendiğini dile getiren Koç, “O gün bu gündür sıvı alarak besleniyorum. 4 yıldır ilik nakli bekliyorum. Bütün vatandaşlarımıza sadece kendim için değil, bütün ilik nakli bekleyenler için bir çağrıda bulunuyorum; sadece kan vereceksiniz, rica ediyorum.” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ