logo

ÇAYCUMA TSO’dan Almanya Ziyareti…

ÇAYCUMA TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ZEKAİ KAMİTOĞLU VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ ALİ KARAKAŞ ALMANYA ÇAYCUMALILAR DERNEĞİ’NİN YAPILACAK AÇILIŞ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ALMANYA’YA GİTTİ.

Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde yeni kurulan Almanya Çaycumalılar Derneği’nin 9 Aralık’ta yapılacak açılışı vesilesi ile Çaycuma Heyeti olarak Almanya’da bulunan Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Karakaş, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile birlikte Castrop Rauxel Belediye Başkanı Rajko Kravanja makamında ziyaret ettiler.

Zonguldak ile kardeş şehir olan Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletinde yer alan Castrop Rauxel Belediyesi’ne Çaycuma TSO Başkanı Zekai Kamiloğlu ve Çaycuma ESO Başkanı Hayri Kandemir ile ziyaret eden Başkan Kantarcı, Castrop – Rauxel Belediye Başkanı Rajko Kravanja’yı Çaycuma’ya davet etti. Ziyarete Çaycuma’nın kardeş şehri Lennestand Uyum Meclisi başkanı Nedim Kalembaşı da katıldı

.

Castrop – Rauxel belediye başkanı Sayın Rajko Kravanja ilçemize daha önce bir gezi planladığını ancak gerçekleştiremediğini; bunu mutlaka gerçekleştirmek istediğini belirtti. Bu ziyaretinin planlaması ile ilgili tekrar görüşülüp fikir alışverişinde bulunulmasına ve 2019’da gerçekleştirilmesi ile ilgili istişarede bulunuldu. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ