logo

BİZİM SORUNUMUZ İNŞAATLARIN MÜHÜRLENMESİ!

Filyos eski Belediye Meclis Üyesi Fahri Sürül, Belediye Başkanı Ömer Ünal’la ilgili çıkan haberleri eleştirdi.

Sürül, Vadi Türk gazetesine yaptığı açılamada, “Ömer cinlik yapıyor” başlıklı habere istinaden “cinlik yapıyorsa Filyos halkının çıkarına yapıyor” dedi.

İmar genişlemesi yapmak, alt yapı yapmak Filyos’un nüfusunu artıracak yatırımlar yapmak cinlikse eyvalla diyen Sürül,

“Bir belediye başkanı beldesini kalkındırmak için çaba harcıyorsa bunu görmemiz ve yapılan doğru işleri desteklememiz gerekir. O zamanlarda eski TBMM Başkanı Sayın Köksal Toptan bile bize Filyos liman projesinin dünya çapında bir proje olduğunu söyledi. Ve bu proje doğrultusunda Filyos’un alt yapı ve imar genişlemesini yapmamızı söyledi. Hangi belediye başkanı düşünmez beldesinin kalkınmasını? Ben Filyos’un ve Filyoslunun çıkarına olan her işle ilgili Ömer Ünal’ın sonuna kadar yanındayım” diye konuştu.

BİZİM SORUNUMUZ İNŞAATLARIN MÜHÜRLENMESİ

Sürül, Filyos’ta şuan ki asıl sorunun inşaatlar olduğunu ve bu sorunun biran önce çözüme kavuşması gerektiğine vurgu yaparak,

“Bizim sorunumuz Filyos’ta inşaatların mühürlenmesi. Bu mühürlenmenin neden yapıldığını Sayın Ünal, gerek kamuoyuna gerekse müteahhit arkadaşlara anlatmalı. Neden inşaatların durduğunu biz bilmeliyiz. Ben neden inşaatıma devam edemiyorum ve ya diğer arkadaşlar neden inşaatlarına devam edemiyor bunu bilmemiz en doğal hakkımız olduğunu düşünüyorum” dedi.

KÖPEKLER ZEHİRLENMEDİ

Köpeklerin zehirlenmesine ilişkin çıkan haberlere de açıklama yapan Sürül, Filyos belediyesinde ben 10 yıl belediye meclis üyeliği yaptım. Benimde halen bir köpeğim var. Benim görev yaptığım yıllarda biz bu sorunla çok karşılaştık. Biz o yıllarda başı boş gezen sahipsiz köpekleri yakalıyor, çevre belde ve ilçelerde bulunan barınaklara gönderiyorduk. Tabi bunu yaparken de yakalanabilmeleri için bayıltılmaları gerekiyordu. Belde de yakın zamanda böyle bir çalışma yapılmış olabilir. Yada uyuşturucu iğneden zehirlenen köpeklerde olmuş olabilir. Bu konuda bir bilgim yok” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ