logo

MERHABA…


Mevlüt Kırnapçı
kirnapci@windowslive.com

Düzenli ve sürekli yazan birisi olarak ne zaman kamusal alanda, ne zaman kişisel alanda olduğumu artık ben de bilemez oldum!O nedenle başlığı genel anlamda görün derim!

Merhaba…

“Neden yazıyorsun?” sorusuna; “Tarihe not düşmek için yazıyorum!” derim. Düşülen notlar nesnel olmadığı zaman kişisel hezeyandan öteye geçemez. Nesnel olabilmek için düşünsel bir birikim ve bakış gerekir. Ne zaman bir basın organından yazma önerisi alsam bana bir sıkıntı basar!

O zaman; çizgi saptaması yapıp ilk notu kendime düşeyim; iyi, doğru ve güzel kavramlarının evrensel çizgisi çizgimdir! Emek ve emek eksenli düşünce doğrultusunda, üreten halkın yanında olan bir çizgidir bu! Diyalektik düşüncenin ışığında bir nesnellik!

Çıta çok mu yüksek oldu? Olsun! Değerli bilim insanı Prof. Dr. Erol Köktürk’ün söylediği gibi; “Bugün ülkemizin yaşadığı en önemli sorun; kalitesizliktir!”. Kalite istiyorsak çıta yüksek olmalı değil mi?

YEREL SEÇİMLER

Filyos, Saltukova, Nebioğlu… Filyos Vadisi olarak adlandırdığımız, Devrek’ten Karadeniz’e kadar olan alandaki yerleşim birimlerinde bana göre seçim nabzının atacağı yerler bu üç belde!

CHP Çaycuma Örgütünün hedefi bu üç beldeyi kazanmak! Önemli bir proje olarak önerdikleri; “Belediyeler Birliği”nin yaşama geçirilebilmesi için bu üç beldenin mutlaka alınması gerekiyor!

Bu beldelerdeki mevcut belediye başkanları seçimi kaybetme endişesiyle bizi şaşırtmayan yöntemlere başvurmaya başlamışlar bile!

Saltukova’da; taşıma seçmen yazımı usulsüzlüğü, toplamda 13.000.000.-TL’ye varan borç ve seçim öncesi çekilen 1.500.000.-TL para…

Nebioğlu’nda her evin önüne bırakılan ikişer, üçer palet kilitli parke! Zonguldak merkezli atanmış devlet yöneticilerinin ilgili ilgisiz ziyaretleri…

Filyos’ta CHP’nin çıkardığı ve tabanda karşılığı olan adayının mevcut belediyede yarattığı tedirginlik! Uzun zamandır dillendirilen ve yer yer basına da yansıyan kimi tartışmalı uygulamaların verdiği huzursuzluk!

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin bölgede siyasi durum değişikliği yaratacağını görebiliyoruz!

Gene de halk ne derse o olur!

DEVLETE ÖNERİ

İçişleri Bakanlığına önerimdir; yerel yönetimlere aday olanlar için kurs bitirme zorunluluğu getirilsin. Örneğin iki ay sürecek bir kursla, aday adaylığı düşünenlere; devlet nedir, makam nedir, köy kanunu, belediyeler kanunu, dilekçe nasıl yazılır, toplantı nasıl yapılır gibi konularda eğitim verilmeli ve sınavda başarılı olanlar aday olabilmelidir. Yoksa ipini koparanın gözünü kestirdiği yere aday olduğu bu saçmalık böylece sürüp gidecek!

Share
79 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “ÇAYCUMA’DA SON 5 YILDA ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLMUŞ”​

  11 Şubat 2019 Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  ​Merkezi İstanbul’da bulunan Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın daveti üzerine, 9-10 Şubat tarihlerinde, Çaycuma’yı ziyaret etti​​Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği (ZONSİAD) Genel Başkanı Halil İbrahim Ece ve beraberindeki 17 iş insanı, çeşitli yatırımları incelemek, yatırım yapmak isteyenlere bölgeyi tanıtmak ve fizibilite çalışması yapmak için Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın daveti üzerine, Çaycuma’ya, iki günlük ziyaret düzenledi. Heyet üyeleri ilk olarak Çaycuma Bele...
 • MERHABA…

  09 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Düzenli ve sürekli yazan birisi olarak ne zaman kamusal alanda, ne zaman kişisel alanda olduğumu artık ben de bilemez oldum!O nedenle başlığı genel anlamda görün derim! Merhaba... “Neden yazıyorsun?” sorusuna; “Tarihe not düşmek için yazıyorum!” derim. Düşülen notlar nesnel olmadığı zaman kişisel hezeyandan öteye geçemez. Nesnel olabilmek için düşünsel bir birikim ve bakış gerekir. Ne zaman bir basın organından yazma önerisi alsam bana bir sıkıntı basar! O zaman; çizgi saptaması yapıp ilk notu kendime düşeyim; iyi, doğru ve güzel ka...
 • Kantarcı’yı pilav bir seçim beklemiyor

  16 Ocak 2019 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Rakipler sahaya çıktı. Henüz bir rekabet ortamı oluşmasa da önümüzdeki günlerde zannediyorum adaylar projelerini ortaya dökecek. Geçen gün Ak Parti'nin adayı Ahmet Karayılmaz, bir centilmenlik göstergesi olsa gerek CHP adayı Bülent Kantarcı'yı makamında ziyaret etti. Ziyareti toplumda farklı farklı yorumlansa da olması gerekeni yaptı diyebiliriz. Tabi Bülent Kantarcı, şuan için verdiği fotoğraflarda kendinden çok emin gözüküyor. Yaptığı yollar, yeni belediye binası ve benzeri faaliyetlerine güveniyor. Netice itibarıyla toplumda K...
 • Gazeteci Taşkın Uçar yazdı…

  11 Kasım 2018 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  ANKET YOKLAMALARINDA ALİM GENÇ İSMİ AÇIK ARA ÖNDE GİDİYOR CHP camiası yıllardır Saltukova beldesinde yıkım mühendisleri kara tren solcuları sebebiyle dramatik dönemler yaşadı. Yani partiye yas tutturacak içten çökertecek düşmanı içindeydi. İşte bu yüzden Ak parti adayı, CHP adayını hesaba katmaz, camiasını idman topu görürdü. CHP bu dönemde, aday totosu oynayacak, gebede kalacak, beşik kertmesi olacak gibi çirkin söylemler parti değerleri ile örtüşmeyen tutumlardır, cehaletin her türlü kötülüğüdür. CHP bu dönem şampiyon olma erginliğinin ...